دکتر حسینی شریفی

اورولوژیست، فلوشیپ فوق تخصصی اندوارولوژی و لاپاروسکوپی پیشرفته

مطب دکتر حسینی شریفی (اورولوژیست، فلوشیپ فوق تخصصی اندوارولوژی و لاپاروسکوپی پیشرفته)تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - بین مطهری و پاک نژادی - شماره 173 - تلفن همراه: 09023795479

کلینیک: تهران، سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، کلینیک بیمارستان عرفان - شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 12 تا 14 - تلفن:  02123021767                                          

کمر درد و رابطه جنسی

رابطه جنسی صرفاً مجموعه‌ای از فعالیت‌های بدنی نیست و چیزی فراتر از یک فعالیت با مراحل معین است که به تجربه‌ای بی‌نظیر می‌انجامد. نزدیکی اوج یک رابطه است و محکم‌ترین گواه زوج بودن زن و مرد است.

 

رضایت جنسی اکثر افراد به عامل‌های متعددی بستگی دارد و صرفاً وابسته به یک عملکرد جسمی بی‌نقص نیست. ارتباط و وابستگی عاطفی، اهدا بی‌دلیل یک دسته گل خوشبو، با دقت و توجه گوش دادن، سپاسگزاری کردن برای کوچکترین چیزها یا بعضی شب‌ها بچه‌ها را به خانه مادربزرگشان فرستادن همه و همه رضایت جنسی را بیشتر می‌کند.همان‌طور که متوجه شدید کمردرد مانعی برای انجام هیچ یک از این اقدام‌های موثر نیست. هنوز هم می‌توانید رضایت همسرتان را جلب کنید و یک رابطه نزدیک و عاشقانه با او داشته باشید.

 

بهبود رابطه جنسی در صورت ابتلا به کمر درد

صادقانه با همسرتان صحبت کنید

کمر درد و رابطه جنسی موضوع مهمی است که آقایان باید با همسران خود در میان بگذارند. به جای آن که سال‌ها خود را از درددل کردن با همسرتان محروم کنید، به او اعتماد کنید و بگویید که دلیل عدم تمایل‌تان به نزدیکی درد شدیدی است که تحمل می‌کنید یا با موافقت او وضعیت‌های (پوزیشن‌های) قدیمی را تغییر دهید تا دردتان تسکین یابد.

 

کمر درد مزمن گاهی منجر به افسردگی یا دمدمی مزاجی می‌شود. بدیهی است که در زمان افسردگی نمی‌توان عملکرد مناسبی داشت. هنگامی که تعداد دفعات نزدیکی یک زوج بدون هیچ صحبت یا دلیل مشخص برای دو طرف کاهش می‌یابد، رابطه زناشویی و اعتماد بین طرفین رو به زوال می‌گذارد.

 

گاهی اوقات علاوه بر آن که مرد از شروع حمله درد می‌ترسد، همسرش نیز نگران آسیب زدن به او است. ترس فلج کننده هر رابطه‌ای است. حال آن که اگر همسران به هم اعتماد کنند و مشکلات خود را با هم در میان بگذارند، مطمئناً می‌توانند راه‌حلی را پیدا کنند تا همچنان بتوانند از زندگی زناشویی خود لذت ببرند.

 

اقدام‌های پیشگیرانه را رعایت کنید

با احتیاط و برنامه‌ریزی پیش بروید. اگر کمرتان ناراحت است، قبل از نزدیکی یا هر فعالیت بدنی دیگری مسکن مصرف کنید. پزشکان معمولاً مسکن‌های غیراستروئیدی ضدالتهاب (NSAID) را توصیه می‌کنند، البته مسکن‌های غیرمخدر نیز به آرام کردن درد کمک می‌کند.

 

اگر عضلات کمر و پشت بدنتان گرفته و دچار اسپاسم عضلانی شده‌اید، بهتر است قبل از مقاربت دوش آب گرم بگیرید. رابطه جنسی دست‌کمی از ورزش ندارد. اگر عضلات خود را قبل از ورزش گرم نکنید، به آنها آسیب خواهید زد و باید منتظر درد شدیدی باشید.

 

علاوه بر گرفتن یک دوش آرامش‌بخش می‌توانید قرار دادن کیسه یخ روی ناحیه درد را نیز پس از نزدیکی امتحان کنید. کمپرس یخ تحریک شدید عضلات، برای مثال تحریک ناشی از کشش بیش از اندازه، را کاهش می‌دهد. همان‌طور که ورزشکاران پس از یک رقابت نفس‌گیر رو به کیسه یخ می‌آورند، شما هم سعی کنید با این روش ساده مشکلتان را حل کنید.

 

وضعیت‌های جدید را امتحان کنید

همسران می‌توانند وضعیت خود حین رابطه جنسی را تغییر دهند تا نزدیکی راحت‌تری را تجربه کنند. برای این کار باید بدن خود را بشناسید. برخی آقایان مانند بیماران مبتلا به دیسک کمر درد بیشتری را هنگام رو به جلو خم شدن حس می‌کنند.

 

بهترین موقعیت برای چنین بیمارانی این است که کمرشان روی تکیه‌گاه قرار داشته باشد. آقایان دچار کمر درد معمولاً ترجیح می‌دهند که در زیر قرار بگیرند. رمز یک رابطه جنسی راحت هنگام تحمل کمر درد تکیه‌گاه داشتن کمر است. این کار به راحتی انجام می‌شود، کافی است بالشی را زیر کمرتان قرار دهید. یک بالش کوچک مهره‌های ناحیه کمری را نگه می‌دارد. توصیه می‌کنیم زیر زانوها نیز بالش بگذارید تا اندکی خم شوند و به این ترتیب فشار از روی کمر برداشته شود.  در مجموع شما هنوز می‌توانید یک رابطه جنسی لذت‌بخش را تجربه کنید، فقط باید فعالیت کمتری داشته باشید و به کمر فشار نیاورید.

 

آقایانی که هنگام خم شدن به عقب دچار درد بیشتری می‌شوند، معمولاً از آرتروز یا تنگی کانال نخاعی رنج می‌برند و اگر رو به جلو متمایل یا خم شوند، دردشان آرام می‌شود. موقعیت‌های پهلو به پهلو برای این گروه بهتر است. برای مثال مرد به پهلو دراز می‌کشد و همسرش نیز پشت به او روی پهلو قرار می‌گیرد و دخول از پشت انجام می‌شود. به این ترتیب مرد می‌تواند موقعیت کمرش را کنترل کند و برای مثال کمر را اندکی رو به جلو خم کند.

 

فیزیوتراپی و طب فیزیکی نیز برای بیماران دچار کم درد مزمن مفید است و پایداری و انعطاف‌پذیری ستون فقرات را بهبود می‌دهد. متخصص طب فیزیکی دارای تخصص در زمینه ستون فقرات کمک قابل توجهی به آقایان دچار کمردرد می‌کند و با ورزش های کمردرد، تمرین‌های کششی و تقویتی مفیدی را آموزش می‌دهد که توانایی حرکتی ستون فقرات را افزایش می‌دهد و موقعیت و پایداری آن را هنگام نزدیکی بهتر می‌کند.

 

به موقع توقف کنید

کمردرد همواره حین نزدیکی شروع نمی‌شود. کافی است کار اشتباهی انجام دهید، در یک مورد زیاده‌روی کنید و به خودتان فشار بیاورید تا درد با تاخیر پس از رابطه شروع شود. مراقب باشید و فعالیت‌های جنسی را در حد و شدت ایمن انجام دهید.    ناراحتی مختصر هنگام نزدیکی دور از انتظار نیست، اما درد شدیدتر هشداردهنده است.

 

اگر حمله درد در طول نزدیکی شروع شد، رابطه را در لحظه متوقف کنید. ادامه دادن رابطه همان‌قدر اشتباه است که اگر تنیس‌باز دچار کمر درد شدید به جای متوقف کردن بازی آن را چند ست ادامه دهد. اگر این اشتباه را بکنید و رابطه را ادامه دهید، باید دوران بهبود طولانی‌تری را تحمل کنید. روزهای آینده در پیش است و پس از بهبود کمر درد همواره می‌توانید از رابطه خود لذت ببرید.درباره من

دکتر سید حسین حسینی شریفی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری، پروستات و عقیمی مردان

فوق تخصص اندویورولوژی و اورولاپاروسکوپی

 

آدرس

مطب:  تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - بین مطهری و پاک نژادی - شماره 173 - همراه: 09023795479
 
کلینیک بیمارستان عرفان: سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، بیمارستان عرفان 
شماره تماس: 02123021767
 

آدرس در نقشه:

مطب :

کلینیک :

تماس با ما

خدمات کلینیک

جراحی کلیه * اعمال اندواورولوژی * اورولوژی زنان * نفرولیتوتومی * جراحی لاپاروسکوپی کلیه * جراحی لاپاروسکوپی پروستات * جراحی ترمیمی و پلاستیک مجرا، انحنای آلت تناسلی و اختلالات عملکرد مثانه * بررسی عملکرد عصب و عضله مثانه، اسفنکتر مثانه، حجم و ظرفیت مثانه و بررسی مجرای ادراری

شبکه‌های اجتماعی

     

بازدیدکنندگان

0415946
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل
454
440
5929
5929
19701
24583
415946

پیش‌بینی امروز
672

0.57%
12.64%
1.25%
14.30%
0.27%
70.97%
Online (15 minutes ago):7
7 guests
no members

آی پی شما:3.89.87.12