دکتر حسینی شریفی

اورولوژیست، فلوشیپ فوق تخصصی اندوارولوژی و لاپاروسکوپی پیشرفته

مطب دکتر حسینی شریفی (اورولوژیست، فلوشیپ فوق تخصصی اندوارولوژی و لاپاروسکوپی پیشرفته)تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - بین مطهری و پاک نژادی - شماره 173 - تلفن همراه: 09023795479

کلینیک: تهران، سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، کلینیک بیمارستان عرفان - شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ساعت 12 تا 14 - تلفن:  02123021767                                          

روشی نوین در درمان ناتوانی جنسی بوسیله سلولهای بنیادی

این روش از خون حاصل از ورید بیمار بدست می اید و با خون گیری از وریدهای دست می توان ان را بدست اورد. بعد از فعال کردن پلاکت ها ،فاکتورهای رشد و سیتوکین های پلاکت ها فعال شده و ازاد می شوند. از فاکتورهای موجود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • Transforming Growth Factor-TGF

    Platelet-Derived Growth Factor-PDGF

  • Vascular Endothelial Growth Factor-VEGF

  • Epidermal Growth Factor-EGF

آنها می توانند در مهاجرت، تکثیر، اتصال و تمایز سلولها تاثیر بگذارند. امروزه این روش در فیلدهای مختلف پزشکی مثل ارتوپدی،چشم،پوست و غیره در کمک به درمان برخی از مشکلات بکار میرود.در نازایی از این روش ،جهت افزایش ضخامت دیواره رحم در خانمهایی که ضخامت دیواره رحم مناسب ندارند ،افزایش میزان کاشت جنین در افرادی که سابقه شکست مکرر لانه گزینی دارند و بهتر کردن ذخیره تخمدانی در خانمهایی که کاهش ذخیره تخمدانی دارند یا دچار یا ئسگی زودرس شده اند استفاده شده است

 

در این روش، خون فرد را با سرنگ گرفته و به آن هورمون های رشد اضافه و سپس به خود فرد تزریق می کنند، تا سلول های جنسی بتوانند دوباره سلول سازی کنند. این روش افقی جدید در درمان ناتوانی های جنسی است. در این روش جدید در زنان تزریق در واژن  (O-Shot)  و در مردان در آلت تناسلیP-Shot صورت می گیرد.

 

درمان ناتوانی جنسی در خانمها بوسیله سلولهای بنبادی:

G-SPOT یا نقطه G چیست؟

G-SPOT یا نقطه G در خانم ها درقسمت جلویی بعد از پیشابراه دردو سوم قدامی واژن در سقف واژن قرار گرفته که فاصله این نقطه از پیشابراه بین 5/2تا 7 سانتی متر بوده روی دیواره جلویی قرار گرفته و با وارد کردن 2 انگشت قابل لمس است.

 

از نظر آناتومی نقطه G در واقع مشابه پروستات آقایان بوده و بخاطر نبود کروموزوم Yسلولها در محل مشابه (نقطهG) قرار گرفته اند دارای بافتی متفاوت که حالت اسفنجی دارد و برای خانمها نقطه ای بسیار حساس و تحریک کننده است که باعث می شود خانمها لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرند.

 

نقطه جی در خانمها

برخی از خانمها این نقطه را ندارند و حساسیت به این نقطه در روزهای مختلف ماه متفاوت است.بر حسب اندازه و محل دقیق نقطه، زن در طول رابطه میتواند آن را حس کند و احساس بهتری در رابطه خودداشته باشد.

 

یکی از راه های درمان اختلال جنسی در خانمها تقویت نقطه Gاست که این تقویت میتواند از طریق تزریق کلاژن یا ژل انجام شود و راه دیگر استفاده از این روش جدید است. این روش پلاسمای غنی از پلاکت که با تزریق به نقطه Gمیل و رغبت جنسی افزایش یافته و باعث تقویت ارگاسم میگردد.

 

تزریق سلولهای بنیادی اتولوگ برای اختلال جنسی زنانه

این سلولها در ناحیه G-SPOT تزریق شده هم جهت بهتر شدن میل جنسی و هم جهت برطرف شدن بی اختیاری ادرار و همچنین برای برخی از اختلالات پوستی مثل لیکن اسکلروز استفاده شود.

 

استفاده از سلولهای بنبادی در بهبود عملکرد جنسی خانمها

بیش از یک دهه است که از پی آرپی برای افزایش عملکرد جنسی زنانه استفاده میشود. پی آرپی اثرات مخرب ندارد و در اکثریت مطالعات برای درمان زخم های بافت نرم،جراحی دندانپزشکی و ارتوپدی مؤثر واقع شده.

 

سلولهای بنیادی انسانی فعال شده و بداخل اعصاب بافت جدید، بافت همبند و رگ های خونی گسترش می یابند. این روش همچنین برای درمان زخم و احیای بافت استفاده می شود. روش تزریق سلولهای بنیادی در GSPOT به نام روش O-SHOT نامیده می شود.

 

در این روش ابتدا از بازوی خانم خونگیری انجام شده و بعد با استفاده از کیت های خاص پس از افزایش غلظت پلاکت و فعال سازی ،مجددا" بداخل بدن بیمار تزریق می شود و چون اتولوگ است مشکلی برای بیمار ایجاد نمیکند.

 

شناخت نقطه جی

پروسه O-SHOTدر مطب حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد. ابتدا بیحسی موضعی در ناحیه تزریق داده می شود خانم در پوزیشن لیتوتومی قرار گرفته سلولهای بنیادی داخل غدد اطراف پیشابراه و در ناحیهO تزریق میشود.

معمولا" بیمار مشکل خاصی ندارد بعد 12 تا 16 هفته بازنگری می بینیم که شاخص عملکرد جنسی خانمها بسیار خوب شده و باعث می شود که انگیختگی آنها موقع سکس بیشتر شود.

میل آنها بیشتر شده ارگاسم بهتر شود و ارضاء و لغزنده شدن بیشتر و درد هنگام سکس فوق العاده کم می شود.

 

بدنبال تزریق سلولهای بنیادی بهبود عملکرد جنسی در خانم ها اتفاق می افتد چون بهنگام تزریق سلولهای بنیادی بدلیل آنکه حاوی فاکتور رشد است و سبب افزایش جریان خون در ناحیه کلیتوریس میشود و با ایجاد عروق جدید به حل مشکلات جنسی کمک میکند.

 

استفاده از سلولهای بنیادی و تزریق در ناحیهG-SPOT می تواند زخم های ناشی از لیکن اسکلروز را از بین ببرد. سلولهای بنیادی با تقویت سیستم ایمنی لیکن اسکلروز را درمان می کند و خطر بدخیمی را در زمان حضور ویروس پاپیلومای انسانی کمتر میکند.

 

نقطه جی در خانمها

اعصابی که برای ادرار کردن و پاسخ جنسی است توسط سلولهای بنیادی بهتر شده. بنابر این سلولهای بنیادی می تواند هم دربی اختیاری ادرار استرسی و هم دربی اختیاری ادرار اورژانسی تأثیرگذار باشد. اگر تزریق سلولهای بنیادی با لیزرترکیب شود می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

 

موارد منع استفاده از سلولهای بنیادی

- در کسانیکه تحت تأثیر کورتیکواستروئید با دوز بالا هستند

- کسانی که سابقه ترومبوسیتوپنی(کاهش پلاکت )دارند.

- اختلالات فیزیولوژیک و بارداری خود مانع استفاده از این روش است.

 

استفاده از سلولهای بنیادی منع مصرف مطلق ندارد چون از پلاسمای اتولوگ استفاده میشود و از عوارض آن کبودی و سوزش خفیف می باشد که به مرور برطرف می شود.درباره من

دکتر سید حسین حسینی شریفی

متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری، پروستات و عقیمی مردان

فوق تخصص اندویورولوژی و اورولاپاروسکوپی

 

آدرس

مطب:  تهران - سعادت آباد - بلوار دریا - بین مطهری و پاک نژادی - شماره 173 - همراه: 09023795479
 
کلینیک بیمارستان عرفان: سعادت آباد، بین چهارراه سرو و بلوار شهرداری، خیابان شهید ریاضی بخشایش، بیمارستان عرفان 
شماره تماس: 02123021767
 

آدرس در نقشه:

مطب :

کلینیک :

تماس با ما

خدمات کلینیک

جراحی کلیه * اعمال اندواورولوژی * اورولوژی زنان * نفرولیتوتومی * جراحی لاپاروسکوپی کلیه * جراحی لاپاروسکوپی پروستات * جراحی ترمیمی و پلاستیک مجرا، انحنای آلت تناسلی و اختلالات عملکرد مثانه * بررسی عملکرد عصب و عضله مثانه، اسفنکتر مثانه، حجم و ظرفیت مثانه و بررسی مجرای ادراری

شبکه‌های اجتماعی

     

بازدیدکنندگان

0416106
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل
614
440
5929
5929
19861
24583
416106

پیش‌بینی امروز
888

0.57%
12.63%
1.25%
14.30%
0.27%
70.98%
Online (15 minutes ago):79
79 guests
no members

آی پی شما:3.89.87.12